Warsztaty

Gordonki

Gordonki

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 0 do 3 lat

Udowodnione jest, że początkowa edukacja muzyczna  wspomaga rozwój wyobraźni dziecka i wywiera znaczący wpływ na myślenie abstrakcyjne i matematyczne dzieci oraz uczenie się przez nie języków obcych.


Na zajęciach, które z reguły trwają 45 min (na dłużej trudno jest skupić uwagę tak małego dziecka) wzbogacany jest słownik słuchowy dziecka. Uczy się ono rozumieć i tworzyć muzykę (improwizować) za pomocą niezwykłego instrumentu jakim jest jego głos. Dodatkowo podczas ćwiczeń harmonizuje ruch, doskonali umiejętność rytmicznego poruszania się, co w konsekwencji kształtuje poczucie rytmu. Już po kilku systematycznych spotkaniach można zauważyć rozwój wrażliwości słuchowej, umiejętności podejmowania różnych działań, współdziałania z innymi naśladowania i wywoływania reakcji ruchowych.

Zajęcia te są również bardzo polecane dzieciom, które zmagają się z lękiem separacyjnym. Mogą one podoświadczać przy bezpiecznej obecności rodzica. Nie ma co się zrażać, jeśli na kilku pierwszych zajęciach dziecko nie chce brać udziału, po pewnym czasie przełamuje swój strach i podejmuje pierwsze próby włączenia się do zabawy.

Z korzyści, które można szybko zauważyć warto podkreślić jeszcze to, że maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoja uwagę, co oczywiście wpływa na ich rozwój intelektualny, jak również zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Dzieci uczą się też różnych form komunikacji, wspomagają proces uczenia się mowy, a przede wszystkim zacieśniają więzi i budują dobre relacje z rodzicami. A rodzice mają możliwość uczestniczenia we wspaniałym procesie rozwojowym swoich dzieci, mogą się rozluźnić i pozwolić sobie na śpiew i „pomrukiwanie” nawet, gdy ktoś jest przekonany, że nie ma talentu muzycznego. Z doświadczenia wiem, że często podczas takich zajęć nie tylko dzieci się rozwijają, ale także rodzice pozwalają sobie na każdym spotkaniu na coraz większe otwarcie i coraz mocniejszy głos. Rodzice opowiadają później jak cenne dla nich było to doświadczenie, jak wdrożyli codzienną porcję muzyki do swojego planu dnia, jak wyśpiewanie czegoś w sytuacji konfliktowej z dzieckiem potrafi rozładować atmosferę. No i jak więcej luzu i dystansu nabrali do siebie i do bycia rodzicem.

Gordon podkreśla ogromny wpływ muzyki na wszystkie sfery rozwoju człowieka, na jej rolę w rozwoju jednostki i relacji interpersonalnych. Ciężko się z nim nie zgodzić, w sytuacji kiedy muzyka towarzyszy nam każdego dnia, otacza nas, opływa, pobudza, uspokaja, relaksuje, dodaje energii i wprowadza nastrój. Niektórzy w czasie dorastania zahamowują w sobie naturalną zdolność do cieszenia się muzyką, dźwiękami, barwą własnego głosu, nie pozwalają sobie na swobodny radosny śpiew. Nie pozwólmy na to zahamowanie naszym dzieciom, pomóżmy im pokochać dźwięki. Nie chodzi o to żeby od razu każdy stał się profesjonalnym zawodowym muzykiem, ale żeby miał odwagę wyrażać siebie poprzez głos, rozwijał się poprzez ruch i umiał wsłuchać się w swój wewnętrzny rytm.

Zajęcia poprowadzi Izabela Biernat (link do jej opisu)
Cena:
wejście jednorazowe - 35 zł (dziecko z jednym opiekunem)
            55 zł (2 dzieci z opiekunem)
karnet dla 1 dziecka – 4 zajęcia – 120 zł ważny przez 5 tygodni
karnet dla 2 dzieci (rodzeństwo) -  4 zajęcia – 190 zł ważny przez 5 tygodni
Co zabrać: wygodny strój, obuwie (lub po prostu skarpetki :) )
Rezerwacja: 737 487 903
Termin: poniedziałki 16:30 grupa 0-1,5 roku
    poniedziałki 17:30 grupa 1,5 – 3 lat
Zajęcia niedługo będą odbywać się również w soboty.

Joga dla Dzieci – zabawy z Jogą
Joga nie tylko wpływa na rozluźnienie i rozciąganie ciała, ale także jest wspaniałą aktywnością ruchową, która pełni funkcje rozwojowe, terapeutyczne i edukacyjne.
Jest doskonałą formą aktywności dla dzieci, wpływa korzystnie na:
- umiejętność koncentracji
- koordynacja ruchowa
- rozwijanie sprawności i gibkości
- wzmacnianie całego ciała
- synchronizacje półkul mózgowych
- wyciszenie
- świadomość własnego ciała
Dzieci w przyjaznej atmosferze zabawy rozwijają świadomość swojego ciała, uczą się precyzji ruchu a także współdziałania w grupie.
Zajęcia jogi dla dzieci są ciekawe I atrakcyjne, dostosowane do możliwości oraz temperamentu dzieci. Ćwiczenia są dynamiczne, z ciągłą zmianą pozycji, przeplecione elementami zabawy.